Reference

Toto je místo pro Vaše příběhy o kojení. Pro povzbuzení a podporu jiných žen, o tom, že přípravy na kojení mají smysl, a že na problémy tu nejste sama, a máte se na koho obrátit. A že největší podporu může poskytnout mamince rodina a okolí, ale i ženy naladěné na "Stejnou kojící vlnu".

Napsat referenci

  • jestli jste byla u mě na předporodní přípravě, a následně na kontrolním poradenství
  • jestli jsem byla u vás (nebo vy u mě) na poradenství při problémech s kojením
  • jestli vám moje služby-příprava či poradenství změnili kojení
  • jaký jste měli názor na kojení před porodem a dnes
  • odkud jste se o mně dověděla
  • pokud by jste chtěla, je možnost vložit fotografii
  • jestli by jste mě doporučila třeba dalším ženám
  • kdo vás v kojení podporoval
  • jestli jste kojili po mé pomoci a jak dlouho
  • a vše, co vás napadne, co považujete za důležité.

Budu také ráda, když mi vyplníte dotazník spokojenosti, který najdete zde: Dotazník

Vaše jméno, které bude zveřejněno. Pokud nenapíšete celé jméno, tak ho prosím napište do soukromé zprávy.
Hana C. 2/2021

Služby paní Nedvědové jsem využila se svým druhorozeným synkem. První dceru jsem bez problému kojila dva a půl roku a syn od narození přibíral "luxusních" 350 g týdně - spal s námi v posteli, nosila jsem v šátku, dudlík jsem nikdy nepoužívala. Přesto jsme měli s kojením problém. Syn hodně zvracel a mlaskal, zjistila jsem, že mlaskat by při kojení neměl, a objednala se na laktační poradenství, to už se přibírání trochu zpomalovalo a já přestávala mít dost mléka. Paní Nedvědová nás navedla na problém s podjazykovou uzdičkou, který jsme následně vyřešili s panem doktorem Bodo v nemocnici ve Svitavách, který podjazykovou uzdičku synovi chirurgicky uvolnil (a zní to mnohem hůř, než jaké to bylo:-)). Paní Nedvědová následující den ještě zkontrolovala kojení po zákroku a doporučila bylinky k podpoře laktace. Ty jsem nakonec nevyužila, protože než otevřeli naši lékárnu, kojila jsem úplně bez problémů a kojím dodnes. Jsem moc ráda, že jsme s řešením problému neotáleli :-)

Radka P. 1/2020

Můj příběh začal asi po dvou týdnech kojení, kdy jsem si myslela, že dělám vše správně a uplakané miminko hned neznamená, že má hlad.. Později jsem se dozvěděla, že asi opravdu plakala hlady. Přibírala mi asi 100g týdně a doktorka mi už cpala sunar. Nechtěla jsem se hned vzdávat a začala jsem shánět kojeneckou váhu, abych věděla, kolik si malá vypije. Ozvala se mi známá s radou, že mě to jen vystresuje a ať se na váhu vykašlu. Poslala mi kontakt na pí. Nedvědovou s tím, že jí taky pomohla s kojením. Uběhl asi týden a já se jí po další neúspěšné návštěvě u pediatričky konečně ozvala. Paní Andrea nás přivítala u sebe doma v ČK. Ukázala mi pár triků, jak poznat, jestli malá pije nebo mě jen používá jako dudlík. Co se týče dudlíku, tak ten jsme po první návštěvě odložily a už jsme se k němu nevrátily. Na její radu jsme koupily šátek a začaly jsme spolu spát i v posteli. Dneska je prckovi rok a pořád kojím, sice jen před spaním a v noci, ale i tak je to pro mě obrovský úspěch. Všem, které mají problém s kojením vřele doporučuji. Jsem ráda, že jsem se tak rozhodla.

Anna H. 10/2019

Andrejka mi také pomohla a to hlavně její přeporodní konzultací. Během těhotenství jsem zvažovala zda docházet na nějaký předporodní kurz, pořád jsem se nějak nemohla rozhoupat, tak jsem začla tím že jsem se vyptávala dopodrobna sestřenek a blízkých kamarádek jak probíhal porod u nich. S hrůzou jsem zjistila že žádná z nich nekojila moc dlouho, nebo nekojily vůbec. Uvědomila jsem si že o tom vůbec nic nevím a došlo mi že bych tomu měla věnovat pozornost. Bezdětný člověk si vše představuje trochu jinak :D (jednodušeji). Vyhledala jsem Andrejku a zeptala se jí zda mi k tomu něco řekne, to byla ta nejlepší věc co jsem mohla udělat. Andrejka mi věnovala nemálo času a vysvětlila i na videu ukázala co se děje krátce po narození miminka o čemž jsem neměla ani tušení, dále mi řekla důležité věci které se nesmí podcenit a taky mi dala jistotu že už z porodnice ji mohu zavolat o případnou pomoc. U nás to dopadlo bezvadně, měla jsem dobrý porod a díky informacím od Andrejky jsme s manželem prožili krásnou chvíli hned po narození miminka při prvním přiložením minka tělo na tělo. Kojení se mi v porodnici rozběhlo a tak po propuštění domů se u nás Andrejka stavila aby mi ještě poradila jak správně držet miminko a jak správně přikládat na kojení. I tak to nebylo jednoduché ale holčička nám přibývala na váze a měla se k světu. Nadále jsme s Andreou byly v kontaktu, radila mi v případě potřeby a také s nošením miminka v šátku a nosítku. Díky Andrejce kojím doteď a to je naší holčičce už 19 měsíců. Takže velké díky patří Andrejce a věřím že pomůže ještě spoustě maminkám. Závěrem všem doporučuji předporodní konzultaci, může vám to ušetřit hodně zbytečných problémů a víc si můžete užívat miminka!

Simona B. 4/2019

Mám syna 2,5 roku,když jsme přijeli z porodnice domů,tak jsme měli kloboučky,zhruba po 6 týdnech začal syn hrozně plakat,pořád jsem nevěděla proč a on chudák plakal hlady,přestalo se mi tvořit mléko,ale jelikož jsem se kojení nemínila vzdát,vyhledala jsem pomoc laktační poradkyně Andrey,pomohla nám se zpět rozkojit,odbouraly jsme kloboučky a naučila mě kouzlu satkovani.Syna jsem kojila až do jeho samoodstavu.Po dvou letech jsem otěhotněla znovu a byla mi zjištěna těhotenská cukrovka,kde jsou pak různá rizika.Rozhodla jsem se tedy Andreu kontaktovat ohledně porodní přípravy,vše jsme probraly a díky přípravě proběhl porod bez problémů a následně kojení taktéž.Byly jsme s dcerou ukázkový příklad kojeni,malá krásně přibývala a brzy nás pustily domu.Andrea nás po propuštění domu byla zkontrolovat a pomoci mi s rankami na prsou.Vse proběhlo opět na jedničku.I dceru satkuji,protože jsem si nošení zamilovala.Andrea je neskutečný člověk s velikým srdíčkem.Jsem rada,že jsem její pomoc tehdy vyhledala.Jsme nadále v kontaktu.Patri ti mě velké diky

Petra M. 3/2019

Andrejku jsem k nám poprvé pozvala, když bylo Aničce 10 dní. Z porodnice jsme odjely s kloboučky. Anička se nedokázala přisát a v porodnici nás odbyli kloboučky a bylo vyřešeno.Ja se s tím nechtěla smířit a už z porodnice kontaktovala Andrejku. Domluvily jsme si schůzku na jedno krásné nedělní dopoledne a to byl poslední den,kdy jsem kojila s kloboučkem. Přitom stačila jen změna polohy a povzbuzení, že to zvládneme. Kojim už víc jak 21 měsíců. Andrejko moc díky!!!

Dagmar D. 3/2019

K Andrejce jsme přijely s dcerkou v jejich asi 3 měsících. Nepřibývala na váze, přisávala vzduch a samozřejmě měla dudlík, jak nám poradila paní lékařka, aby si necucala prstíky. Po nakojení z jednoho prsa jsem Julinku položila na gauč a čekala, co teď. Andrejka mě pobídla, abych nakojila z druhého prsa. Mela jsem strach, ze bude Julinka blinkat, ale udelala jsem to a Julinka sála. Pila a pila a pak zase prsní strídačka. A Andrejka měla radost, když viděla, že se znovu spustila laktace. Ukázala nám i základy bezplenkové metody. Odjížděly jsme s pujčeným šátkem a s radou, ať dáme pryč dudlik. Šátek jsem si vlastní koupila do 14ti dnů. A od toho dne jsem rozhodne nečekala 3 hodiny, abych nakojila. Julinka začala krásne přibývat. Zakulatila se. Vypadala zdravě. Kojila jsem tak dlouho, dokud neodvrátila hlavu a neusnula :D :D. S dudlikem jsem bohužel čekala ješte mesíců. Ale když Julinka začala plakat, už když viděla prso. A naštěstí nechtěla žádnou alternativu dokrmu. Skočila jsem s ní na balon a večer ji dokázala uhopsat i bez dudlíku. Nekecám, od druhého rána jsem ji zase mohla kojit, jako by nikdy žádný dudlík nebyl. Za tři dny jsem všechny dudlíky rozstříhala a byla šťastná. Nesmím zapomenout, že mi Andrea vysvetlila i jak je duležité, aby spala Julinka s námi v posteli. Da se říct, že se mi po navštěvě u Andrejky změnil svět. Mockrát děkuji. A vy ostatní. Neváhejte. Nikdo učený z nebe nespadl..... Julince jsou 2 roky. Netušila jsem, jak je krásné a důležité kojit ditě tak dlouho. Je to tak přirozené... Je to take neuveřitelná pomoc při růstu zoubků, nachlazeni, stresu...

Mirka P. 3/2019

Andreu mi přihrál osud a to naštěstí brzy po porodu. Jako prvorodička jsem měla v mysli, že porodím a kojím, je to tak přirozené, že. A ono ejhle. Z porodnice jsme s naší malou Aničkou odjížděly s částečným dokrmem a doporučením na zakoupení Nutrilonu. Doma jsem se příkrmům bránila, cítila jsem, že to tak nechci, ale do toho jsem měla doma neustále plačící miminko. Únava, vyčerpání, nevědomost a touha ukonejšit miminko a dát mu pořádně najíst u nás znamenalo zahájení příkrmů jako doplněk ke kojení. Měla jsem však štěstí na úžasnou kamarádku a především na to nejskvělejší miminko na světě. Kamarádka mi doporučila stránky Mamila, kde se dozvím ,jak navýšit mléko, jak dokrmovat, zda správně kojím a kde především najdu seznam laktačních poradkyň, které opravdu ví, jak na to. A já neztrácela chuť zjistit, jak na to s Aničkou musíme jít. Bylo to právě i díky Aničce, která sice vzala na milost i umělé mléko, ale svým křikem a neustálým vyžadováním mámina prsa, mi především ukazovala, že chce mámu a od mámy a nenechá se oklamat nějakými náhražkami (dudlík, lahev, bylo naštěstí něco, co sama odmítala - proč naštěstí? Protože teď už vím, že tyhle dvě věci nám mohly zavřít cestu před celým kojením). Doma jsme nosili, přikládala jsem Aničku na vyžádání a byla nesmírně unavená. Odhodlala jsem se tedy vyhledat pomoc, asi v třetím týdnu po porodu (teď už bych neváhala a volala hned z porodnice!). Zavolala jsem paní Nedvědové, protože ta byla pro nás od Hradce Králové nejblíž. Už první kontakt pro mě byl velice uklidňující a podporující, dostala jsem pochvalu za nošení a přikládání a nabídku co nejvčasnějšího termínu. Tak jsme si udělali výlet za úžasnou ženou. Nikdy nezapomenu na to, jak si sundávám podprsenku, že Aničku nakojím, abychom zkontrolovaly techniku a přes celý pokoj mi vytřísklo mlíko z prsa, první vlaštovka, mlíko je:-D Anička byla u prsa trochu lenoch, a díky novorozenecké žloutence, i spavec. Dozvěděla jsem se, jak správně kojit a bylo jasné, že mlíčka je třeba víc i posílit Aničku a trochu ji probrat. Andrea mě naučila dokrmovat cévkou po prsu, utvrdila mě, že mám kašlat na jakékoliv intervaly kojení a kojit na požádání, vysvětlila mi, jak odsávat a stimulovat prsa a dovedla mě na super věc, na dárcovské mateřské mléko. A tak jsme začaly s Aničkou znovu a lépe s kojením doplněným o dokrm po prsu a to mateřským mlékem od úžasné maminky, kterou jsem našla 20 minut autem od nás!!! Neuvěřitelné! Pocit dokrmovat dítě přímo po prsu byl božský. Anička spokojená a postupně začala víc a víc baštit. Kojily jsme skoro nonstop, ale díky šátku jsme mohly kojit kdykoliv a kdekoliv. Bylo to vyčerpávající, byla jsem často hodně unavená, ale věděla jsem, že chci kojit. Cesta ke kojení bez dokrmu nám trvala tři měsíce, postupně jsme ubírali dávky dárcovského mléka a já věřila v dostatečné množství toho mého. Manžel mi byl úžasnou podporou a bez něj by to nešlo! Často vařil, dělal mi svačinky do postele a podporoval mě v kojení. Téměř tři měsíce jsem totiž odsávačkou musela stimulovat prsa i v noci, což pro mě bylo asi nejvíc vyčerpávající. Anička jinak byla veselé děťátko a to mě utvrzovalo v tom, že jsme na správné cestě a prostě ji dávám to, co potřebuje. Kliku jsme měli i na pediatričku, která neřešila, že Anička pomaleji přibírá a je drobnější, netlačila mě do umělé výživy a odložila i očkování, abychom počkaly až Anička nebere trochu síly. K Andree jsme pak jeli asi ještě dvakrát a jednou jsem jela i na její Podpůrnou skupinku (jednu se nám podařilo domluvit i v Hradci Králové). V tomhle období je opravdu důležité obklopit se lidmi, co kojení rozumí a jsou na stejné cestě, protože jednou jste dole, jednou nahoře. Každé naše setkání pro mě byl nový hnací motor, ujištění a povzbuzení,ať vydržíme a že to umíme. Od čtvrtého měsíce jsem plně kojila, ikdyž ještě měsíc za pomoci bylin ke zvýšení laktace. Anička byla téměř do půl roku pořád přicuclá na prsu, časem už jsem to brala jako normu a netrápila se myšlenkami,že by bylo málo mléka. Při zavedení příkrmů jsem zjistila, že má prostě apetit, jak objevila jídlo, pořád jedla a doplňovala to mlíčkem. Teď je Aničce 27měsíců a stále kojíme. Kojení považuji za to nejkrásnější a nejpřirozenější a jsem ráda, že jsme si k němu ušly svoji cestu. Pomáhá nám, když je ouvej, pomohlo, když rostly zuby, pomáhá uklidnit. Při pohledu zpět už bych Andreu vyhledala nejlépe na předporodní poradenství. A jestli vám to nevyšlo, nevyčítejte si to a ozvěte se jí hned, jak můžete. Andrea je motor, úžasná žena, chodící energie, pochopení, je velice inspirativní a především ví, jak na to!:-)