Doprovod k porodu v porodnici

Dula provází ženu a její rodinu jedinečným a neopakovatelným obdobím života, jakým je přivedení dítěte na svět.

Doprovod k porodu v porodnici

"Dulí služba" - doprovod k porodu v porodnici

Začnu nejdřív tím: Kdo je dula?

Dula provází ženu a její rodinu jedinečným a neopakovatelným obdobím života, jakým je přivedení dítěte na svět. Poskytuje laskavou podporu, kvalitní informace, trpělivě ženě naslouchá a pomáhá v nelehkých situacích. Pečuje o ni v těhotenství, během porodu i v šestinedělí. Přistupuje k ženě s úctou a respektem k jejím potřebám, mateřským kompetencím a právům tak, aby tímto důležitým životním obdobím prošla posílena a s pocitem, že jej dobře zvládla.

Práce duly patří mezi nezdravotnické pomáhající profese. Dula doplňuje práci porodních asistentek, lékařů, zdravotních sester a také psychologů a dalších odborníků. V tomto smyslu je členem týmu, který se o ženu v období těhotenství, porodu a šestinedělí stará.

Zdroj: Česká Asociace Dul

Seznamovací schůzka

Dulí služba začíná už prvním setkáním, kde se spolu seznámíme. Popovídáme si o tom, jakou máte představu a přání k porodu. A o tom, jaké máte představy o mé pomoci a podpoře před porodem, či při něm, a v šestinedělí.

Předporodní schůzka/schůzky

Jsou setkání, na které můžu být jen s ženou, či i s jejím partnerem, pokud jde k porodu. Můžete to pojmout i jako „předporodní přípravu“. Popovídáme si o vašem těhotenství, a o vašich představách o porodu. Vysvětlíme si pojmy, které budete u porodu slyšet. Zaměříme se na kojení a první dny po porodu s miminkem.

Pohotovost k porodu

Většinou se drží pohotovost od ukončeného 37tt – 42tt. Pokud tomu není jinak (např.zdravotní důvody těhotné ženy apod.) Až přijde „správný čas“ a miminko bude chtít přijít na svět, budu připravená za Vámi vyjet.

Doprovod k porodu

Budu u porodu, abych Vám mohla fyzicky pomoct – masáže, obklady, rebozo, podpořit ve Vašich rozhodnutích. Či jen podat pití nebo ručník.

Poporodní návštěva doma

Většinou bývá pár dní po porodu. Přijedu k Vám domů, popovídáme si o porodu, prohlédnu si kojení a přisávání se miminka. Budu pro Vás fyzickou i psychickou oporou.

Poznámka:

Nabízím možnost půjčení knih s tématikou porodů, kojení, mateřství a výchovy.

JARO - LÉTO 2024

JARO - LÉTO 2024

Mám volné termíny k doprovodům k porodům:

DUBEN - 1 místo - last minute (to stihneme :-) )

KVĚTEN - 2 volné místa

ČERVEN - 1 volné místo

ČERVENEC - 1 volné místo

SRPEN - 1 volné místo

ZÁŘÍ - 2 volné místa

ŘÍJEN - 2 volné místa

LISTOPAD - 2 volné místa

PROSINEC - 2 volné místa

Podpůrné skupinky - najdete termíny v Událostech.

Předporodní kurzy a pomoc s kojením - termín dle společné domluvy.

Volejte nebo pište sms 773 930 255.

Můžete využít i kontaktní formulář zde.

....protože na porodu a kojení záleží.