Služby

Kompletní příprava na porod a kojení pro těhotné

Je vhodný pro ženy po 27. týdnu těhotenství.
Kurz probíhá dva dny - dopoledne, nebo odpoledne. (dle domluvy, spíše o víkendu).
Je určen pro 3-5 žen plus jejich doprovody.

Obsahem kurzu je povídání o všem co těhotenství provází, o přípravě na porod, vysvětlíme si různé pojmy, se kterými se můžete před porodem a při něm setkat,.popíšeme si fáze porodu, první hodiny s miminkem, a nakonec o kojení. Cílem kurzu je, aby jste byly připravené/připraveni se rozhodnout a poradit si v různých situacích. Součástí je i vázaní miminka do šátku, či možnost zapůjčení knih z mé malé knihovničky s porodní či rodičovskou tématikou.

Mamila logo Aperio logo

Příprava na kojení před porodem

Předporodní příprava

Skládá se z teoretické a praktické části. Řekneme si vše důležité, co o kojení potřebujete vědět-o kojení po porodu a v šestinedělí.

V rámci předporodní přípravy vám můžu ukázat vázání do šátku, kde si to můžeme nacvičit na panence. Na první kontrole můžeme spolu navázat, v případě když najdete odvahu zkusit sama, zkontroluji už jen úvaz.

Předporodním přípravám se raději věnuji individuálně, ne ve velkých skupinách. Nebráním se však, po domluvě, pořádat přípravu pro 2 až 3 maminky najednou.
Součástí jsou konzultace telefonicky, sms, WhatsApp nebo Messenger.

Kontrolní poradenství po porodu

V případě potřeby je to poradenství v porodnici, kdy se něco s kojením děje, nebo poradenství až přijedete domů. Většinou je to jen úprava přisátí, vylepšení polohy, kontrola pauzy v bradě, popřípadě navázání do šátku (dle domluvy). Toto poradenství většinou netrvá déle než hodinu.

Předporodní balíček

Proč doporučuji tento balíček?
Protože z vlastní zkušenosti poradkyně vím, jak náročné bývají první hodiny po porodu, stejně jak šestinedělí, kdy se řeší problémy s kojením. Toto může být úžasnou prevencí. S nastávající maminkou proberu vše důležité-i v rámci jejího zdravotního stavu, či různých jiných faktorů ovlivňující těhotenství, porod, či kojení hned po porodu. Pokusím se dát odpovědi na vše, na čem jí záleží. Do porodnice jde s větším klidem. Po domluvě: můžu se dostavit po porodu v porodnici-k prvnímu přisátí, nebo k návštěvě domů po propuštění z porodnice.

Předporodní balíček může být hezkým dárkem pro těhotnou sestru, tetu, kamarádku či kolegyni.

Laktační poradenství

Pomoc a podpora při problémech s kojením. Poradenství se stává z prvního poradenství-seznamovacího a kontrolního/kontrolních poradenstvích. Moje pomoc totiž nekončí jediným poradenstvím, ale až tehdy, kdy kojení opravdu funguje, a moje pomoc už není potřeba.

První poradenství

Po telefonické domluvě, či formou zpráv, stanovíme nejbližší možný termín. Obdržíte průvodný e-mail.

První poradenství trvá 1-2 hodiny. Podívám se, jak se vám daří s kojením, či jaké problémy máte. Popovídáme si něco o kojení. Domluvíme se na dalším postupu pro zlepšení kojení.

Doba trvání cca 2-3 hodiny.

Kontrolní poradeství

Slouží k tomu, aby jsme zkontrolovali, jaké změny se v kojení událi od první návštěvy. Většinou bývá od 3 do 5 dnů od prvního.(nebo předešlého).

Proč kontrolní poradenství?
Pokud je složitější situace, a je potřeba změny dělat postupně, ráda bych vás viděla víc krát. Protože tu pro vás budu do té doby, dokud budete moji pomoc a rady potřebovat pro kojení bez potíží.

Doba trvání cca 1hodina.

Vázání do šátku

Vázání dětí do šátku (individuálně)

Učím základní úvaz vhodný i pro novorozence Kříž s kapsou vevnitř, nebo Dvojitý kříž-úvaz pro větší děti, poradím i jak v obou úvazech i kojit, Kojící úvaz, či vázání větších dětí na záda.

Zapůjčení šátku - vel. 5, 6 a 7

Nabízím možnost půjčit šátek, aby jste si mohli vyzkoušet, jestli vám bude šátkování vyhovovat a bude vás bavit. Jsou to šátky pro menší děti (od narození, cca do 6 měsíců). Podle toho, jak se s šátkem zžijete, můžete si potom pořídit svůj vlastní nebo např. Na FB skupině: Nosíme děti. Nebo můžete zkusit na nějakém nosícím srazu i nosítko.

Kojení a usnutí v šátku
Nošení
Nošení a fitbalon

Podpůrné skupiny

Co to je podpůrka?

Je to beseda s laktační poradkyní. Mluví se o kojení a o všem, co s ním souvisí:
První kojení po porodu
Podpora rodiny a okolí s kojením
První příkrmy
Kojení mimo domov
Noční kojení
a mnoho dalších.

Povídá se nejen o kojení. O nošení dětí v šátku či nosítku, výchově dětí. různých tématech, které nás zajímají.

Ženy si dokáží být úžasnou podporou v čase, kdy se „něco nedaří“.

Nebo se přijdou jen tak seznámit s dalšími maminkami, které jsou „na stejné vlně“.

Sdílí svoje zkušenosti a příběhy.